Bude Vás zajímat

Pečujeme, kudy cestujeme!

V minulém článku jsme vám připomněli důležitost péče o pleť i na cestách a zaměřili jsme se na to, proč byste ani na dovolené neměla zapomínat na čištění. V tomto článku si představíme pěstící produkty, ze kterých si sestavíte ultimátní cestovní kombo, které vaše pleť bude milovat a nezabere vám skoro žádné místo v kufru!

01.07.2024

Čistíme, kudy cestujeme!

Základním kamenem správné péče o pleť vždy bylo, je a bude její čištění a následná tonizace. Vždy vám klademe na srdce, že důkladné odlíčení večer, správné vyčištění pleti ráno a následná tonizace jsou nutné kroky pro udržení pleti v té nejlepší kondici po co nejdelší možnou dobu. Zapomínat byste na to neměla nejen během běžných dnů, ale ani na dovolených a na cestách!  

01.06.2024

Mějte slunce pod kontrolou!

Když slunce svítí nejvýše a vy vyrážíte do světa, je čas myslet na ochranu před UV zářením. A ve slunečních přípravcích DR. BAUMANN naleznete nejen záruku kvality, ale i bezpečí. Zaměřili jsme se totiž na širokospektrální UV filtry, které poskytují komplexní ochranu nejen proti UVA, ale i UVB záření. V naší nabídce najdete pouze ty nejlepší minerální filtry, kterými jsou oxid titaničitý a oxid zinečnatý, ale i chemické filtry, které jsou přátelské jak k pokožce, tak i k přírodě.

01.05.2024

Za hydratovanou, vypnutou a rozzářenou pleť vděčíme liposomům!

Krásná pleť je především ta pravidelně vyživovaná a hydratovaná. To může být někdy potíž, znáte to, i když se snažíte, nakoupila jste hned několik pečujících přípravků, střídáte je a pravidelně užíváte, ale výsledek se ne a ne dostavit? Problém nemusí být ve vaší pleti, ale v nesprávném nebo neefektivním složení koupených přípravků. Ty sice mohou obsahovat účinné látky, ale pokud jsou v příliš velkých molekulách, nemají šanci se dostat do hlubších vrstev pokožky a působit tam, kde je zapotřebí. A to je důvod, proč v produktech DR. BAUMANN pracujeme s liposomy…

01.04.2024

Připravte svou pleť na jaro!

Tělo je jedinečný organismus, který se o sebe do velké míry umí postarat sám. Umí si například plno látek vytvořit samo nebo si je umí doplnit z externích zdrojů. Jsou ale složky, které si samo doplnit nemůže, ale jsou pro něj stejně nezbytné. Zejména pleti je nutné některé látky doplnit a připravit ji tak na nadcházející období. Jaké konkrétní ingredience naše pleť bude na jaro a léto potřebovat a jak jí je můžeme doplnit?

01.03.2024

Zabalte se do síly stromu života

Strom tyčící se do výšky až 30 metrů, s velmi specifickými květy s ještě specifičtější “vůní”. Plody plodí v období sucha díky své kmenové zásobárně vody. Je to ho ale mnohem více, co Baobab a jeho plody dokáží. Olej z jeho plodů si vaše pokožka zamiluje! 

01.02.2024

Jak si udržet dobrou náladu i v zimním období

Pochmurno, mokro, větrno a chladno. Cítím se unavenější, skleslejší, nemáme náladu. A tak jen čekáme, až se zima překlene a bude tady zase optimistické a radostné jaro. Jak si tedy takové čekání zpříjemnit a jak si zlepšit během zimy náladu? 

01.02.2024

Jak a proč jednoduše tvořit videa na sociální sítě?

Žijeme v rychlé době a vizuálno převládá nad texty. Náš mozek navíc snadněji zpracuje nové informace, pokud je daná informace zpracovaná i vizuálně. O důvod víc tvořit krátká videa a dnes po přečtení článku, budete přesně vědět, jak na to! 

01.01.2024

Probuďte v sobě krásu díky minerálům!

Blíží se plesová sezóna a pokud v sobě chcete podtrhnout svou přirozenou krásu, měla byste si opatřit minerální make-up! Původně byl vyvinut pro pacientky, které absolvovaly některý ze zákroků plastické chirurgie, mikrodermatologie, aplikaci botoxu, laserový peeling aj. a měly tím pádem podrážděnou a citlivou pleť. Běžná kosmetika pro ně nepřicházela v úvahu a proto v USA vyvinuli make-up z čistých minerálů! Ten se, kromě výborné snášenlivosti po kosmetických zákrocích, osvědčil na všechny typy pleti! 

01.01.2024

I mrkací panenka vám bude závidět!

Která žena by nechtěla řasy, které mrknutím oka způsobí hurikán? Pokud vám matka příroda nenadělila do vínku řasy mrkací panenky, nemusíte zoufat. Pro takové případy jsou tu séra pro podporu růstu řas, a díky nim si do pár týdnů tmavé, husté a dlouhé řasy můžete sama vykouzlit! Stačí sáhnout po tom správném z nich…

01.12.2023

Jak vytvořit příspěvek snadno a rychle?

Minule jsme vám prozradili, jak netrávit tvořením obsahu na sociální sítě dlouhé hodiny, jak si vše naplánovat a připravit. Dnes se podíváme blíže na to, jak rychle vytvořit kvalitní a hodnotný obsah pro vaše sledující i klientky, který budou chtít vidět!

01.12.2023

Krásná pleť nemusí mít výpovědní hodnotu o kvalitě používané kosmetiky. Co tedy má?

V dnešní době je již na výběr spooousta kosmetických produktů od nejrůznějších značek, a to nejen v kosmetických salonech, ale také v drogeriích a na internetu. Prodávající se tak předhánějí v co nejnižších cenách, aby u nich nakoupilo co nejvíce lidí. Ty kvalitní značky se ale neženou za co nejnižší cenou, ale za co nejkvalitnějším výsledným produktem. To zahrnuje neslevovat ze svých nároků na vstupní suroviny, což se může promítnout i ve výsledné ceně. Co je ale důležitější: ušetřit pár korun, nebo dodat pleti opravdu to, co potřebuje a co si zaslouží? 

01.11.2023

Tipy, co sdílet na sociálních sítích a jak se z toho nezbláznit!

Sociální sítě jsou v dnešní době velmi důležité pro většinu oborů a jejich správné uchopení vám může pomoci rozšířit si klientelu a komunikovat s ní. Přidávat obsah na sociální sítě může být ale časově náročné a snadno můžete ztratit inspiraci. My pro vás máme hned několik tipů, abyste měla vždy co přidávat a zároveň s tím strávila co nejméně času a šlo vám to samo! 

01.11.2023

Dopřejte tělu stejnou péči jako pleti!

O důležitosti správné a pravidelné péče o pleť slýcháme ze všech stran. Staráme se o to, aby byla pleť vyživená, hydratovaná a preventivně užíváme produkty pro zpomalení stárnutí. Často ale zapomínáme na fakt, že stejně, jako se staráme o pleť, bychom se měli starat i o zbytek těla.

01.10.2023

Je pojem “anti-ageing” pouze marketingový výplod?

Ze všech stran se na nás řítí kosmetické přípravky, které obsahují magické přísady, které nám přinesou věčné mládí. Každý druhý kosmetický produkt je nyní “anti-ageing”. Je ale skutečně možné stárnutí pokožky zmírnit, nebo dokonce zvrátit?

01.10.2023

Pečujte o svůj hlavní pracovní nástroj - vaše ruce!

Denně dopřáváte pleti svých klientek účinky vámi vybraných kosmetických přípravků. Zamyslela jste se ale někdy nad tím, že kromě klientky se s nimi do kontaktu dostáváte i vy, prostřednictvím vašich rukou, a vaše pokožka z toho rozhodně nemusí mít (a nemá) stejné potěšení?

01.10.2023

Letošní podzim ve znamení rozmazlování

Kvůli tomu, že nás léto již opět pomalu opouští, nemusíme smutnit! Kromě opadávání listů, pochmurného počasí a dýňového latté, je podzim také obdobím, kdy bychom měli svou pleť zregenerovat po všem tom slunění a zároveň připravit na namáhání větrem či mrazem! Navíc je to skvělý čas pro ošetření chemickým peelingem, pokud jste nad ním již někdy uvažovala! 

01.09.2023

Jak propojit Facebook a Instagram?

Abychom vám opět trochu ušetřili čas, zbytečnou práci a nervy, sepsali jsme vám jednoduchý návod na to, jak sdílet příspěvky na obě sociální sítě Instagram a Facebook, ale současně!

01.09.2023

Pokud nevíte, co je INCI list, musíte číst dál!

Porozumění složení daného pleťového produktu je základem pro jeho správné použití. Abyste mohla pleti vaší klientky vybrat vhodný produkt, je nejdříve nutné znát jednotlivé ingredience a jejich účinky, a následně je umět najít a přečíst ve složení produktu.

01.09.2023

Nechte se políbit péčí vitaminu E

Aby na rtech mohla vyniknout krásná barva rtěnky či lesku, je nutné, aby byly rty v pořádku, řádně hydratované a vyživené. Na suchých a popraskaných rtech nebude žádný produkt vypadat dobře. Přesně proto je v našich produktech na rty obsažen vitamin E!

01.08.2023

Platební terminál v telefonu?

V minulém tipu jsme se s vámi podělili o fígl, díky kterému mohou vaše zákaznice platit bezkontaktně skrze QR kód. Dnes to posuneme zase o kus dál a představíme vám možnost platebního terminálu přímo ve vašem mobilním telefonu!

01.08.2023

Upřete oči na sebe!

Říká se, že oči jsou okna do duše člověka. Ale stejně jako v realitě, se musíme o ta okna starat, aby přes ně bylo hezky vidět. Oční okolí bývá velmi často zanedbávané a přitom je zde kůže nejjemnější a nejcitlivější, tím pádem i náchylnější na tvorbu vrásek. Nechte vaše oči vyniknout a zářit!

01.07.2023

Jak se vyhnout poplatkům za platební terminál

Už se vám jistě stalo, že přišla zákaznice, která chtěla zaplatit platební kartou. Je to logické, žijeme v době, kdy už jen málokdo u sebe nosí hotovost a platba kartou je mnohem pohodlnější. Ovšem zřízení platebního terminálu s sebou nese vstupní investici, poplatky a případné technické problémy. Máme pro vás ale velmi stručný a jednoduchý návod na placení skrze QR kód, který je ZDARMA a nebudete s ním mít žádné problémy!

01.07.2023

"Levnější" liposomy?

Je jen velmi málo kosmetiček, které skutečně rozumí ingrediencím v kosmetických produktech, proto si takových velmi vážíme. I proto je není jen tak lehké ošálit, což je velmi dobře. Může se totiž stát, že na úkor kvality sáhnou po levnějším produktu, který ale rozhodně nebude stejně kvalitní!

21.06.2023

Jak si udělat pořádek ve financích salonu a proč byste to měla udělat!

Často se setkáváme s tím, že si podnikatelé nezřizují zvláštní podnikatelský účet, který slouží pouze pro podnikatelské účely a míchají své osobní finance s financemi z podnikání. Tomu byste se měla vyvarovat. Nejen, že nebudete mít jasný přehled o příjmech a výdajích svého salonu, ale ušetříte práci své účetní (případně sobě) při vedení vašich firemních peněz. Navíc jeho zřízením získáte lepší podmínky pro budoucí úvěr, například na nové křeslo, rekonstrukci salonu apod.

30.05.2023

Ani v létě nezapomínej na svou pleť!

Co se vám vybaví, když se řekne léto? Je to dovolená, hudební festivaly, moře nebo pohoda na zahradě? Ať už si vyberete jakoukoliv variantu, s největší pravděpodobností bude součástí i opalování a krásná zářivá pokožka. Aby tomu tak ale opravdu bylo, je nutné jí během léta dopřát správnou péči!

24.05.2023

Řekněte slunci ano..!

Všichni již cítíme přicházející léto. Je doslova za rohem. Ale co naše tělo, máme formu do plavek? Pokud si myslíte, že to není úplně ono, máme tip, co s tím.

27.04.2023

Jak udržet ochrannou bariéru pleti v kondici?

Kožní bariéra je výraz, který je spojován s nejsvrchnější vrstvou epidermis. Jedná se o ochranný štít, který naši pleť chrání před vnějšími vlivy prostředí. Víte, co taková bariéra potřebuje, aby byla v kondici a správně plnila svou funkci?

26.03.2023

Liposom. Co jiného..?

Umíme zpomalit stárnutí pleti. Cestovat v čase zpátky, být mladší, neumíme. Zpomalit tvorbu vrásek však ano! Liposomální technologie, která dá pleti to nejlepší! Nevěříte? Řekneme vám proč.

25.02.2023

Čištěním ke zdravé pleti!

Čištění pleti má prospěšný dopad na zdraví naší pleti, ale stejně tak má vliv i na naší vnitřní pohodu. V týmu DR. BAUMANN máme heslo „Čistím, tedy jsem!“. Dopřejte si pravidelnou péči a uvidíte, že se budete cítit skvěle. Pečováním o sebe sama vyjadřujete i svůj vlastní postoj k sobě. A kdo by nechtěl být svou lepší verzí?

23.01.2023

Hydratace v zimě

Také se s příchodem mrazivých dnů potýká vaše pleť s nekomfortními pocity? A to je jen začátek! Jakmile klesnou teploty k bodu mrazu, nastávají pro pleť krušné časy, a to doslova. Pnutí, zarudnutí, zčervenání, pálení a v konečném důsledku popraskání, to jsou projevy mrazem namáhané pokožky.

20.12.2022

Anti-age vitaminy

Co vlastně znamená pojem „anti-ageing“? Tolik chtěný efekt, za který jsou spotřebitelé kosmetiky ochotní utratit v jednom přípravku až desítky tisíc?

27.11.2022

Zlatý klíč k pleti

Svět kosmetiky chrlí každý rok tisíce nových přípravků s obsahem špičkově a inovativním způsobem vyvinutých ingrediencí. Je to ale to správné, co skutečně potřebuje naše pleť, aby vypadala krásně a zdravě?

26.10.2022

Masky - pleťové boostery

Pomocí masek povyšujeme svou každodenní péči o pleť do vyšších sfér. Správná maska není jen kosmetickým požitkem, ale dokáže řešit na pleti cokoli od dehydratace a suchosti až po zanesené póry nebo akné.

28.08.2022

Lehká hlava

Věděli jste, že i vlasové přípravky se mohou významně podílet na výskytu akné? V případě, že přípravky obsahují komedogenní látky, mohou se objevit projevy tzv. kosmetického akné.

27.07.2022

Letní ampule

Teplé letní dny jsou v plném proudu a prázdniny a doba dovolených je tu. Většina z nás ladí poslední detaily, ať už se chystáme cestovat kamkoli.

27.06.2022

Čistím, tedy jsem

Čištění pleti je opravdu základem všeho pleťového zdraví a je potřeba to stále zdůrazňovat. I když spotřeba kosmetiky celosvětově stoupá, neznamená to, že si spotřebitelé uvědomují význam tohoto kroku.

27.05.2022

Rodinný "opalovák"

Nemůžete se dočkat, až konečně vyrazíte s rodinkou na dovolenou a sluníčko? Máme pro vás doporučení, jakým opalovákem se vybavit, aby byl vhodný pro celou rodinu, ať toho nemusíte vozit tolik.

24.04.2022

Síla Afriky v krému

Afrika je nazývána kolébkou lidstva, právem. Nejen, že stále dochází k dalším nálezům ostatků našich prapředků v jejích různých částech, ale také její fauna a flóra v sobě ukrývá mnohá, miliony let stará tajemství.

28.03.2022

Péče o nohy

Naše nohy denně ujdou několik tisíc kroků. Pro zdravou kondici je doporučeno dokonce celých 10 000. Jak jim správnou péčí pomoci, aby jejich pokožka byla bez prasklin a stále jemná a hebká?

27.01.2022

Atopický ekzém v zimě

Atopický ekzém je nepříjemné kožní onemocnění typické svou suchostí až šupinatostí a silným svěděním. Kůže je suchá a citlivá, horní vrstva je nekompaktní a snadno přístupná zevním vlivům jako viry nebo alergenní polétavé částice a stav kůže se jejich vlivem zhoršuje.

27.12.2021

Krémový anti-age

Podzim a blížící se zima je obdobím, kdy se potřebujeme zamyslet, zda nám kosmetické přípravky pro péči a ochranu v chladnějším počasí dostačují. Neznamená to, že nutně musíme okamžitě vyměnit momentálně používané přípravky.

26.10.2021

Čistá pleť

Pojem čistá pleť asi každému z nás evokuje pleť bez akné a projevů nečistot. Také se dá chápat jako pleť pečlivě vyčištěná, míněno, pravidelně opečovávaná odličovacím, čisticím a tonizačním přípravkem. Ve výsledku je jedno s druhým velmi úzce spjato.

26.09.2021

Rozdíly v kvalitě liposomů

Liposomy využívá medicína již více než půl století. Vědci objevili jejich schopnost přenášet celou škálu terapeutických látek.

14.09.2021

Regenerace v kapce

Přípravky s minimem ingrediencí ve složení, které často spočítáme na prstech jedné ruky. To jsou ampule kosmetiky DR.BAUMANN s koncentrovaným obsahem a dávkováním po kapkách.

26.08.2021

Dokonalý pohled

Každý si dokonalost představujeme jinak. Někdo jako něco bez chyby, jiný vidí dokonalost v přirozenosti.

27.07.2021

Tělo jako samet

Na dotyk hebké, jemné, vyhlazené s pocitem pružnosti a lehkosti. Takové je tělo jako samet.

25.06.2021

Letní hydratace

Péče o pleť v letním období není nic složitého. Stačí si uvědomit, že přesně jako naše tělo i naše pokožka potřebuje více vody, lehčí „oděv“ a správnou ochranu.

26.05.2021

PERFEKTNÍ OPÁLENÍ

Nemůžete se dočkat, až dopřejete své kůži více sluníčka, aby jí dodalo živější nádech? Tak si k tomu vyberte přípravek s patřičnou ochranou a minimální zátěží.

26.03.2021

BEZ PIGMENTACE

Pomalu, ale jistě se blíží konec vlády paní zimy. Zima je pro náš organismus a konkrétně naši pokožku zatěžkávacím obdobím. Často trpí suchostí, zarudnutím či dokonce podrážděním.

22.02.2021

STOP černým tečkám

Je to nekonečný boj? Chodíte kolem zrcadla oklikou, abyste nové černé tečky nezahlédli? Možná je pomoc jednodušší, než si myslíte. 

27.01.2021

Tajemství omlazení pleti

Pokud je něco tajemstvím, pak je obvykle žádoucí to držet v tajnosti. To ovšem neplatí o tajemství kosmetiky DR. BAUMANN, které v tajnosti držet nelze.

27.12.2020

Folikulární keratóza

U folikulární keratózy hovoříme spíše o kosmetické záležitosti než o jedné z forem onemocnění kůže.

27.11.2020

Seborea a jak ji ošetřovat

Seboroická dermatitida (seboroický ekzém) je vcelku častým zánětlivým kožním onemocněním. Svým chronickým a úporným průběhem se nepříjemně dokáže podepisovat na psychice, jelikož se nepříjemně projevuje na viditelných oblastech těla jako je třeba obličej a kštice.

27.10.2020

Boj s pigmentovými skvrnami

Samotná příroda v kombinaci s vědou nás dovedla k výborným možnostem, jak v dnešní době účinně, a především bezpečně zesvětlit i vybělit pigmentové skvrny. Nejedná se tedy o nic nemožného!

27.09.2020

Iritační dermatitida a jak ji ošetřovat

Slovo iritace označuje podráždění a můžeme tak i označit náš pocit vůči nějakému člověku, který nás dovádí k nepříčetnosti – rozčiluje nás a my na to pak svým způsobem reagujeme.

28.08.2020

Pokožka s lupénkou

Žít s lupénkou není snadné, což si jasně uvědomuje přibližně čtvrt milionu z nás v České republice, kteří se s tímto chronickým onemocněním potýkají.

27.07.2020

Suchá kůže a jak ji ošetřovat

Suchá kůže nebo-li xerosis cutis se vyskytuje v naší populaci poměrně výrazně. Trpí na ni přibližně jedna třetina populace a dokáže značně znepříjemnit průběh života každému, kdo jí čelí.

07.07.2020

Akné - pravidelná péče je klíčová

Akné (Acne vulgaris) je zánětlivým onemocněním mazových žláz a vlasových folikulů, které negativně ovlivňuje psychiku postižených osob kvůli svým nepříjemným viditelným projevům.

26.05.2020

Kontaktní alergická dermatitida

Vzhledem k množství látek, kterým jsme v dnešní době vystaveni, se není čemu divit, že přibližně desetina naší populace trpí kontaktní alergickou dermatitidou.

23.04.2020

Fotodermatózy

Fotodermatózy jsou onemocněními spojenými se zvýšenou citlivostí k slunečnímu záření. Vyvolané bývají různými látkami tzv. fotosenzibilizátory pohlcujícími záření určitých vlnových délek, které vede k nežádoucím projevům.

26.03.2020

Periorální dermatitida a jak ji ošetřovat

Nepříjemný společník po celý život, který se vždy rád připomene. Periorální dermatitida jako velmi časté onemocnění mladých žen způsobené vícero faktory.

03.01.2020

Růžovka, jak ji poznat a ošetřovat

Je otázkou času a vnějších faktorů, kdy se citlivá a příležitostně zarudlá pleť změní v mnohem horší potíže směřující k růžovce. Obvykle se začíná projevovat okolo 30. roku, ale většinu z nás převážně trápí mezi 40. a 60. rokem. Čím dříve se začne šetrně o pleť pečovat, tím lépe.

01.01.2020

Rozdíly mezi mužskou a ženskou kůží

Každý z nás patrně zná přirovnání „muži jsou z Marsu, ženy z Venuše“, které kreativně popisuje, proč jsme rozdílní a navzájem si někdy nerozumíme. Platí však odlišnost i v případě, podíváme-li se na kůži mužů a žen?

20.11.2019

Bulgur se zeleninou a podzimním ovocem

Zeleninová pánev výtečná svou chutí jablek a hrušek. Připravená je rychle a hodí se k obědu i k večeři. Bulgur obsahuje plno výživných látek, jimiž jsou různé vitaminy skupiny B, vitamin E a minerální látky jako je vápník, hořčík a fosfor.

15.11.2019

Domácí hranolky s dipy

Hranolky jsou neumírající klasika, která potěší každého. Dá se ale dělat zcela jinak, než ji známe. Čerstvě, v troubě, s velmi malým množstvím oleje a na tři různé způsoby, s nimiž posunete chuť hranolek na novou úroveň. 

25.10.2019

Cuketové špagety

Cuketové špagety lze připravit rychle a úplně snadno na mnoho způsobů. Navíc cukety mají na svých 100 g pouze 20 kcal. Jíst chutně a zdravě s mnohem méně kaloriemi tedy nebylo nikdy jednodušší.

05.09.2019

Habešský olej

Olej, který nepatří mezi běžné kosmetické ingredience, i když se těší velkému úspěchu v oblasti vlasové péče. Časem o něm určitě uslyšíme mnohem více, protože pozitivní ohlasy na jeho účinky se šíří rychle. V čem se spočívá jeho unikátnost a proč bychom ho měli zařadit do své kosmetické péče?

15.08.2019

Infračervené záření

Ještě nedávno jsme se opalovacími přípravky chránili především před UV zářením. Začaly se ale objevovat i reklamní slogany plné zmínek o nutnosti ochrany také před infračerveným zářením. Je opravdu nezbytné se před ním chránit? Jaký vliv má na kůži?

28.07.2019

Zeleninové carpaccio

Pojem carpaccio je dnes pravděpodobně každému známý. Jedná se o označení druhu přípravy pokrmů, které sestávají z velmi tence nakrájených a marinovaných surovin. Málo kdo už ale ví, že je pojmenovaný podle slavného benátského malíře Vittora Carpaccia. Barevná kombinace surovin totiž tvůrci tohoto jídla připomínala Carpacciovy obrazy.

19.07.2019

Bezlaktózová Panna cotta

Panna cotta neboli uvařená smetana je klasickým dezertem oblíbeným po celém světě, který může ocenit v dnešní době opravdu každý, kdo jednou ochutná naši bezlaktózovou verzi s ovesným mlékem.

07.06.2019

Bílý chřest se šafránovou omáčkou

Dejte si chřest! Období, kdy si ho čerstvý a český můžeme naplno užít trvá jen od poloviny dubna do konce června. Chřest je tím nejlepším, co se týká zdraví a chuti. Je plný různých vitaminů a také kyseliny asparagové podporující funkci ledvin. Navíc ta jeho chuť s naší šafránovou omáčkou je prostě nepřekonatelná.

24.05.2019

Rozhovory s profesionály: Jana Cíchová

Cesta za svým snem se může změnit v něco nečekaného, s čím jste na začátku vůbec nepočítali a nakonec se ukázalo, že vše takto skvěle zapadá do sebe. Děkujeme kosmetičce Janě Cíchové, že nám svěřila svůj příběh, který by mohl být pro někoho skvělou inspirací, proč se nikdy nevzdávat svých snů a jít svému štěstí naproti.

05.05.2019

Salát se špaldovými kuličkami

Zpestřete si velikonoční hody a chody lehkým salátem se špaldovými kuličkami. Skvěle se hodí i na cesty jako zdravá svačinka.

17.04.2019

Pórková polévka se zázvorem a potočnicí

Dopřejte tělu rychlé jarní probuzení. Polévka s antibakteriálním zázvorem a vitaminy nabitou potočnicí lékařkou (tzv. zelí svatého Patrika) vám podpoří trávení, krevní oběh a činnost jater. Navíc skvěle chutná!

22.03.2019

Tofu nugety s mangem

Fast food trošku jinak! Tip na perfektní recept pro všechny, kterým se nechce nic složitě připravovat a při tom si udělat chutné jídlo pro zahnání menšího hladu.

07.03.2019

Rozhovory s profesionály: Eva Nohová

Velmi příjemný rozhovor s léty prověřenou majitelkou kosmetického studia Evou Nohovou. Jak pohlíží na vzdělávání v oboru kosmetiky? Co je podle ní v péči o pleť zásadní? Na který produkt rozhodně nedá dopustit?

04.03.2019

Amarantový jogurt s kiwi

Amarant (laskavec) je jednou z nejstarších užitkových rostlin lidstva. Již za Aztéků, Inků a Mayů byla tato zrna amarantu, podobající se prosu, stěžejní potravinou. Jejich popularita v dnešní době nezadržitelně roste a není se čemu divit.

15.02.2019

ENERGIE v pár kapkách

Víme, jakým způsobem si zpříjemnit stále nekončící zimu a dodat si potřebnou energii. Poznáním těchto ingrediencí prolomíte ledy a ocitnete se v jiném světě. Taky proto je najdete v nejednom světově známém parfému.

08.02.2019

Raw makový koláč

Přestože tento raw makový koláč připravíte jednoduše a neuvěřitelně snadno, tak potěšíte chuťové buňky širokého okolí. Dokonce možná i zarytých milovníků klasických kynutých koláčů. 

25.01.2019

Lilky „Roll Up“ s omáčkou z rajčat a oliv

Existují bíle, růžově, zeleně, žlutě a černě zabarvené lilky v jednobarevných i pruhovaných variantách. Jedno však mají společné. Jsou perfektní surovinou pro mnoho zdravých receptů a o jeden z nich bychom se tady s vámi rádi podělili.

11.01.2019

Rajčata 21

Překvapení z rajských jablíček s ovocnou chutí je připravené rychle a je optimálním jídlem pro utišení malého hladu.  Ananas, bylinky, mango a třešňová rajčata – to jsou suroviny zaručující úspěch, které Vás učiní 21x šťastnými.

28.12.2018

Hydratovat pleť v zimě: ano nebo ne?

Traduje se, že se hydratační krémy v zimě nemají používat, protože by v pokožce svým zamrznutím způsobily její poškození jako je vysušení a popraskání. Co je na tom pravdy?

20.12.2018

Gulášová polévka, jak ji neznáte

Guláš je známý již od středověku. Maďarští pastýři ho připravovali na otevřeném ohni jako jednoduchou polévku z orestovaného masa a cibule. My bychom vám však rádi představili odlišnou verzi tohoto guláše, která chutná neméně výtečně!

14.12.2018

Vitaminový elixír

Výjimečný čas si zaslouží výjimečné produkty. K těm nejoblíbenějším patří receptury Liposomu Vitamin E+C, Krému SENSITIVE pro normální a suchou pleť a ampule Vitamin E s kyselinou hyaluronovou.

12.12.2018

Limitovaná edice kosmetických etuí

Neobvyklé kosmetické taštičky výjimečné svým vzhledem a především materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Zvolený materiál totiž skvěle pasuje do smýšlení naší značky přistupovat šetrně k životnímu prostředí. Jsou jím totiž recyklované bezpečnostní pásy a výroba navíc probíhá v České republice.

06.12.2018

Snídaňová pánev „Dobré ráno“

Vydatněji to už nejde! Vydatná snídaně, která každému dodá dostatek síly a energie na celý den. Pro nekompromisně dobré ráno!

30.11.2018

Neobyčejná rostlina s výjimečným pěsticím olejem

Ne všechno v noci spí. Někdy pokud máme štěstí se můžeme venku setkat s „noční svící“. Magickou rostlinou, která otevírá své květy s přicházejícím večerem a vychází vstříc nasycení nočním motýlům. Známá je nám několik století díky svým prospěšným účinkům nejen na pleť. 

15.11.2018

Vitamin E: pomoc pro udržení mladistvé pleti

Stojí za skvělými výsledky, maximální snášenlivostí a hromadou nadšených zákaznic. Co je na vitaminu E tak úžasného a na co si dávat u něj pozor?

15.08.2018

Zasloužená dovolená pro vaše nohy

Letní měsíce nás přímo vybízejí k tomu, abychom věnovali více pozornosti péči o své nohy. Nemusí se ale vždy jednat o ošetření související s jejich vzhledem. Někdy naše nohy potřebují jen prosté uvolnění a extra péči kvůli aktivitám, díky kterým jsou namáhány více než je zvykem.

01.08.2018

Produkty SkinIdent: Precizní dokonalost z látek tělu vlastních

​Běžně si neuvědomujeme, jak je naše tělo unikátní a nemá obdoby. Příroda ho sestavila s velkou dávkou preciznosti a důvtipu, díky kterým se nejednou stalo předlohou pro vytvoření něčeho výjimečného.

18.06.2018

Masáž miminka výrobky bionomické kvality

Základním pravidlem bionomické masáže je neustálý kontakt s tělíčkem miminka, a to alespoň dotykem jedné ruky. Miminko se pak necítí opuštěné, takže se dokáže lépe uvolnit.

12.06.2018

Zdravá jemná péče o pokožku miminka

Maximálně snášenlivé výrobky DR. BAUMANN jsou pro ošetření těch nejmenších z nás jako stvořené, jelikož složení těchto výrobků je sestavené podle velmi přísných dermatologickch, zdravotních a bionomických stanovisek. Pokožku dítěte tak můžeme šetrně a účinně ošetřovat bez obav vzniku jakýchkoliv negativních kožních reakcí.

01.06.2018

Není liposom jako liposom

Liposomy jsou stále neskutečně fascinující látkou, která hýbe světem kosmetiky a spotřebitelé na ni nedají dopustit. Není se ani čemu divit. Mluvíme totiž o kosmetické složce, která dodá pleti vysokou míru vlhkosti, posiluje kožní bariéru a zároveň přenáší dalších účinné látky hluboko do pleti (např. vitamin E a A).

19.03.2018

Jarní probuzení pleti

Každý rok je jaro spojováno s detoxikací organismu a přípravou na první jarní paprsky. Takovou specifickou péči si samozřejmě zaslouží i naše pleť, a proto jí dopřejme jarní očistu ve třech jednoduchých krocích.

08.03.2018

EET v kosmetických salonech?

Již před rokem jsme se věnovali tomuto tématu. Protože se ale situace kolem EET často mění, požádali jsme opět našeho daňového poradce pana Bc. Martina Vycpálka o zodpovězení stejných otázek, na jaké jsme se ho ptali před rokem, abyste měli co nejaktuálnější informace.

30.01.2018

Můj příběh

Jsem žena. A jako žena se potřebuji cítit krásná. Krása ale pro mě nejsou ikony v módních časopisech. Krása je pro mě především moje vlastní jedinečnost a osobitost – včetně zdravé pleti.

22.01.2018

Stravujme se sezonně - tipy na podzimní jídelníček

Moderním trendem je jíst sezónně a lokálně. Mnohdy již v dnešní uspěchané době příliš nerozlišujeme, co je sezónní a těžko bychom doma v kuchyni uměli tak dobře čarovat ze sezónních produktů, jak to uměly naše babičky. 

12.09.2017

Problémová konzervační a dezinfekční látka - Triclosan

Podle nového vědeckého výzkumu by mohlo všudypřítomné zatížení triclosanem, obsaženém i v mnoha produktech denní potřeby (např. zubní pasty, tekutá mýdla, deodoranty), vyvolat růst takových původců onemocnění, kteří by byli odolní vůči samotnému triclosanu a současně také vůči antibiotikům. Základ mutace u původců onemocnění je totiž v obou případech stejný. Více podrobností si můžete přečíst v přeloženém článku.  

30.08.2017

Chvála pohybu aneb nejlepší spalovač břišního tuku

Co s bříškem? Pomůže nám liposukce? Diety? Hladovka?

02.08.2017

Chceme být krásné i při sportu - jak na to?

Každý z nás to vnímá trošku jinak. Trendy dnešní doby a trendy nejen mladých lidí kolem nás jsou jasné. Aktivní sportování, udržování kondice a zdravý životní styl, který si každý tak nějak představuje podle svého. Chceme být vitální a "akční", stihnout pokud možno úplně všechno...nemožné. Je potřeba zapojit zdravý selský rozum a tak nějak si vytvořit lucidní nadhled. V tomto duchu bych si představovala i líčení a péči o naši pleť.

24.07.2017

Vlasy a pleť– slaná či chlorovaná voda

Mořská voda je pomocníkem i zátěží pro naši kůži a vlasy. Obsahuje mnoho minerálů, například hořčík, draslík, jód, brom, vápník atd., ale i zinek a selen, které zlepšují kvalitu vlasů, nehtů i kůže. Je důležité o pleť i vlasy řádně pečovat a využít blahodárných účinků mořské vody. Citlivá pokožka může slanou vodu snášet hůře a je potřeba vyzkoušet vliv slané vody pomalu a postupně.

14.06.2017

Výskyt parabenů v ANTI-AGE přípravcích

Stále diskutované téma - parabeny v kosmetice. Máme pro vás překlad článku, který přináší nová zjištění.

31.05.2017

Nádory kůže

Nádory kůže patří mezi nejčastější zhoubná onemocnění vyskytující se v populaci. Mezi zhoubné projevy patří melanom, basaliom a spinaliom.

24.05.2017

MakeUP trendy jaro/léto

Nová sezóna v líčení se vyznačuje jednoduchým a nenáročným aplikováním líčidel, s cílem dosáhnout naturálního a krásného vzhledu s bronzovým nádechem. 

11.05.2017

Ochrana kůže před slunečním zářením

S jarem sluneční záření znatelně nabývá na intenzitě, a proto bychom se měli více soustředit na ochrannou péči o pleť. Roční období by však nemělo být hlavním důvodem, proč si právě teď znova vzpomenout na nanesení opalovacího přípravku. Intenzivně na nás totiž může sluneční záření působit i v jiná roční období a neměli bychom ho nikdy podceňovat. Jeho negativní účinky nemusí být jen otázkou krásy, např. podpoření vzniku pigmentačních skvrn nebo předčasného stárnutí kůže (photoaging), ale také současně zdraví, kdy sluneční záření např. způsobuje vznik kožních nádorů.

18.04.2017

Inspirujme se od vegetariánů!

Stále hledáme příčiny jevu, proč tolik z nás řeší problémy se svou hmotností, rostoucím bříškem či zdravím. Životní rytmus i strava za poslední desetiletí se velmi změnily. Životní tempo se zrychlilo, přibylo stresu, žijeme v prostředí nadbytku nepříliš vhodného jídla, pokud máme něčeho nedostatek, tak je to pohyb.

22.03.2017

Kosmetické přípravky a celulitida

Současný trh nabízí nepřeberné množství přípravků určených k řešení celulitidy. Samotným užíváním jakéhokoliv přípravku však nedosáhneme nejlepších výsledků. Vhodné je si nastavit komplexní péči, přičemž anticelulitidní nebo zeštíhlující přípravky fungují jako účinný pomocník. Jak teda fungují a co od nich očekávat?

09.03.2017

Kontaktní ekzém - způsob kosmetického ošetření na saloně

V kosmetice se s tímto problémem setkáváme poměrně často. Jsou to ty nespecifikovatelné suché flíčky na pleti. Bývají ohraničené, někdy jsou zarudlé a mohou být zdrsněné, na povrchu silně zkeratizované. Nebo naopak malé svědivé pupínky podlité tekutinou. Průvodním znakem je, že svědí – někdy hodně.

23.02.2017

Péče o dekolt

Sezóna plesů je tady a naším pomocníkem v přípravě na dokonalou vizážse stane bez pochyb SPECIÁLNÍ GEL PRO DEKOLT. Je to přípravek, který jak v salonu, tak pro domácí péči bude nezbytnou součástí našeho ošetření.

08.02.2017

Klasické slavnostní líčení

U slavnostního líčení je v dnešní době upřednostňován minimalismus – používat méně barev, nanášet úsporné množství líčidel, zdůraznit přirozenou krásnou pleť. Jednoduché klasické líčení, proslavené Marilyn Monroe, je tak stále trendem. Vzhled je totiž charakteristický svou čistotou, pěstěnou pletí, černou oční linkou a červenými výraznými rty. Jak tedy na to?

23.01.2017

Rozhovor s nejlepšími odběratelkami roku 2016

Říkala jsem si, že našich rad už bylo za tento rok dost a dost, a protože Vás nechci šidit o pár užitečných informací, tak mě napadá: Holky, budeme si povídat?

21.12.2016

Jak výživou podpořit imunitu?

O souvislosti kvalitní výživy a zdraví již pochybuje málokdo. Odborná data uvádějí souvislost až 80% onemocnění s nevhodnou životosprávou vč. nekvalitního jídelníčku. Můžeme se nachlazení nějak účinně bránit? 

07.12.2016

Nejlepší make-up trendy podzim-zima 2016/17

Zdravě a mladistvě prozářená pleť, jemně zvýrazněné rysy. Přirozenost zde hraje důležitou roli. Řada make-upů Dr. Baumann je pro tento trend jako stvořená. Minerální pigmenty obsažené ve všech make-upech Dr. Baumann vykouzlí přirozeně vypadající krásnou pleť.

24.11.2016

Jak v létě nepřibrat? 10 tipů na nejen letní jídelníček

Léto je období prázdnin a dovolených, obvykle příznivějšího počasí pro aktivní pohyb v přírodě, období setkávání, období sezónního ovoce a zeleniny, ale také období přibírání hmotnosti. Více společenských příležitostí spojených s grilováním, častější konzumace alkoholu, ale také počasí nám řadě z nás přináší řadu omluv, proč plánovaný pohyb jsme nemohli realizovat – příliš horko, záplavy…dovolená.

15.08.2016

Inspirativní domácí ošetření s látkami proti stárnutí pleti

Kosmetické produkty Dr. Baumann se vyznačují vysokým obsahem účinných a pěsticích látek. Z toho vyplývá, že pro denní přísun aktivních látek a péči stačí opravdu velmi malé množství přípravku pro jedno použití. Při používání přípravků Dr. Baumann zjistíte, že pořizovací náklady na vaši domácí péči nejsou tak vysoké jako dřív.

12.08.2016

Jak zvolit správný make-up

Make-up pomáhá sjednotit a zkrášlit pleť, ale neměl by ji úplně zakrýt. Plně krycí make-up vypadá dobře na fotografiích, v televizi, filmu, ale ne při běžném nošení, kdy může působit jako maska. Někdy je potřeba vyzkoušet více odstínů nebo textur, než si zákaznice vybere ten pravý. Je možné míchat odstíny i textury. V průběhu roku se typ pleti může měnit a s ním i odpovídající produkt.

08.07.2016

Registrační pokladny v kosmetických salonech?

Dnes pro vás máme příspěvek, který se pro změnu netýká kosmetických ingrediencí, ale určitě bude mnoho z vás zajímat. Zavedení registračních pokladen je v současné době hodně diskutované téma. Zeptali jsme se proto za vás našeho daňového poradce pana Martina Vycpálka, jaký dopad bude mít tato změna zákona na kosmetické salony.

01.07.2016

Zdravé mlsání

Sladká chuť a chutě na sladké jsou pro mnohé z nás noční můrou. Čím více se snažíme sladkosti omezit, tím více nás mohou pronásledovat. Co s tím? Za chutěmi na sladkosti většinou stojí nesprávně složený jídelníček, kde není dostatek bílkovin a objevují se převážně sacharidová jídla typu těstovin či kuskusu se zeleninou, noků se špenátem apod. Složení stravy je jednak záležitost našeho návyku, určitých znalostí a dovedností, zvyků z původní rodiny, důsledek nestíhání přípravy běžné stravy, stresu či sladkost může být na chvíli účinným prostředek zklidnění emocí.  

24.06.2016

Výhody minerálního make-upu

Minerální make-up byl původně vyvinut v USA pro pacienty po výkonech plastické chirurgie. Ženy, které absolvovaly zákroky mikrodermatologie, aplikace botoxu, laserového peelingu, atd., měly podrážděnou a citlivou pleť. Nemohly používat běžnou kosmetiku, proto byla pro ně vyvinuta kosmetika z čistých minerálů, která nedráždila jejich pokožku. Minerální kosmetika prokázala výbornou snášenlivost nejen po plastických zákrocích, ale i pro běžné použití. Díky propagaci celebrit se stala minerální kosmetika hitem, hlavně v USA.

03.06.2016

Fakta a mýty kolem zdravé výživy

Co si pod pojmem „zdravá výživa“ představujete? Zrní a mrkev? Proč tomu tak je?  Asi se můžeme shodnout, že většina lidí toto slovní spojení nerada slyší, natož praktikuje. 

20.05.2016

Stárnutí kůže a péče o ni

Stárnutí je charakterizováno zpomalením procesu regenerace buněk a jejich sníženou obranyschopností. Postihuje všechny jedince. Je vyvoláno působením vnitřních faktorů, ale je výrazně ovlivněno zevním působením vlivů prostředí a životním stylem.

05.03.2016

Kyselina hyaluronová a její použití v estetické dermatologii

Kyselina hyaluronová je jednou z hlavních součástí mezibuněčné hmoty. Vyskytuje se ve větším množství v kůži, v očním sklivci, kloubní tekutině, měkkých vazivových tkáních. V kůži zajišťuje vlhkost, pevnost a pružnost. S věkem její množství klesá. Indikací k použití výplňových materiálů je korekce vad kůže, které jsou pod úrovní kožního povrchu. Zákrok je možné provádět bez lokální anestezie nebo s ní. Výhodou aplikace je okamžitě viditelný efekt.

04.02.2016

Kosmetika v průběhu staletí

Položíme-li si otázku, kam až sahají počátky užívání kosmetiky, tak se dopátráme různých informací. Nepochybně nám dokládají skutečnost, že kosmetika je stará jako lidstvo samotné, aniž by si to lidé někdy uvědomovali a pokládali své výrobky za kosmetické. Ať už se tedy lidé nacházeli v jakémkoli historickém období, tak vždy toužili po kráse, jež může mít mnoho podob. Jedna z nich, o které budeme především mluvit, byla touha stát se krásnějšími a pečovat o sebe sama.

03.01.2016