Krásná pleť nemusí mít výpovědní hodnotu o kvalitě používané kosmetiky. Co tedy má?

Krásná pleť nemusí mít výpovědní hodnotu o kvalitě používané kosmetiky. Co tedy má?

Levnější není vždy levnější

Procházíte se drogérií, vybíráte krém a očima sjíždíte pouze cenovky? Je to jistě jedním z výběrových faktorů, je ovšem vhodný? Pokud byste očima totiž zapátrala ve složení daného produktu, je dost pravděpodobné, že naopak zaplatíte více za ty nejlevnější látky a suroviny, které pokožce téměř nic nepřinesou. 

Pokud tedy sháníte jakýkoliv kosmetický přípravek s vysokou koncentrací aktivních  látek, měla byste se poohlédnout po takových, které budou mít tyto látky zmíněny mezi prvními 5 ve svém složení. Takové produkty ovšem budou na první pohled dražší než ty z drogérie, ovšem opak je pravdou. Při pravidelném používání takový produkt vydrží zpravidla déle než produkt z drogerie, jelikož je ho díky vysoké koncentraci zapotřebí menší množství. 

 

Složení alfou i omegou

Levnější produkty se vás budou snažit oklamat, abyste nepoznala naomak rozdíl a měla tak pocit, že vaše pleť je hladká, krásná a spokojená. O to se postarají látky, které tyto produkty obsahují a které ale nejsou v souladu s lidskou pokožkou (např. silikony, levné lipidy a další pomocné látky jako konzervanty a parfemace). Při dlouhodobém používání ale mohou způsobovat zcitlivění pokožky, které vás náhle může překvapit. 

Proto je zcela zásadní znát potřeby své pleti a dodávat ji pouze takové látky, které potřebuje a které jsou pro ni přirozené. Jen tak se můžete postarat o udržení krásy a zdraví vaší pleti.