Tipy, co sdílet na sociálních sítích a jak se z toho nezbláznit!

Tipy, co sdílet na sociálních sítích a jak se z toho nezbláznit!

Nebojte se toho!

Důležitější, než snaha si sociální sítě co nejvíce zjednodušit, je uvědomit si, že je to SOCIÁLNÍ síť, takže se zde lidé chodí propojovat s ostatními lidmi a socializovat se, a to například na základě stejného módního vkusu, lásky pro zvířata nebo pro péči o pleť! Proto je velmi důležité se nebát na sociálních sítích ukazovat, aby se s vámi lidé mohli ztotožnit a vy tak mohla sociální sítě brát jako skvělý nástroj pro komunikaci s vašimi klienty. 

 

Kde hledat inspiraci

Vymýšlení obsahu a příspěvků na vaše sociální sítě může být občas stresující a ne vždy máme zrovna kreativitu vymýšlet, co bychom měli publikovat. Kde tedy hledat inspiraci, když vás zrovna opustí múza?

 

  • Co by vaše klientky mohlo zajímat?

 

To nejdůležitější, co by u vás měly vaše klientky na sociálních sítích najít, jsou odpovědi na otázky, které na vás mají nebo by mohly mít. Zkuste se zamyslet, co by je mohlo zajímat, případně odpovězte na to, na co se vás nejčastěji ptají (jak funguje jaká procedura, jak dlouho daná procedura trvá, jakou proceduru byste doporučila suché/mladé/starší/aknózní pleti apod.). 

 

  • Sociální sítě jiné kosmetičky

 

Nebojte se inspirovat! Samozřejmě vás nenabádáme ke zkopírování obsahu slovo od slova, ale je fajn se vzájemně inspirovat, proto se nebojte projít několik účtů jiných kosmetiček a třeba vás do nosu trkne téma, které si potom sama zpracujete. 

 

 

Možná jej některé znáte, jiné jej teprve poznají, ale Pinterest je sociální síť, která přímo srší inspirací a nápady, a to snad na vše! Od tipů jak na podzimní dekorace do interiéru, přes recepty až po nápady na příspěvky! 

 

Co publikovat a co ne

Každé z témat, které si pro zpracování vyberete, můžete zpracovat různými způsoby:

 

  • Fotografie - Nejjednodušší formou je vyfotit fotku a napsat k ní text. U fotek si jen dávejte pozor, abyste fotila fotky nerozmazané, zaostřené a zbytečně na ně nepatlala různé filtry, aby fotka zůstala hezká, ostrá a čistá. Také nedoporučujeme používat fotky z fotobank, kde bývají omezené licence využívání a vy se tak alespoň vyhnete nepříjemnému popotahování. 
  • Graficky - Nebojte se občas některé z témat zpracovat i grafiky a téma, které popisujete tak graficky znázornit. V dnešní době nemusíte být grafička, stačí vám na intuitivní stránka Canva, která má plno předpřipravených šablon, je intuitivní a je celá v češtině!