Boj s pigmentovými skvrnami

Boj s pigmentovými skvrnami

Kožní pigment melanin patří mezi nejdůležitější pigmenty ovlivňující zbarvení kůže. K jeho produkci dochází v nejspodnější části pokožky, a to v kožních buňkách melanocytech, za nezbytné účasti aminokyseliny tyrosinu a enzymu tyrosinasy.

V důsledku poruchy tvorby nebo distribuce pigmentu melaninu vznikají plochá hnědě až černě zabarvená místa, která označujeme jako hyperpigmentace neboli pigmentové skvrny. Ty převážně najdeme na obličeji, krku, dekoltu, rukou a pažích.

 

Hyperpigmentace mohou být dvojího původu. Buďto vrozené, jimiž jsou například pihy nebo získané, kam můžeme zařadit hyperpigmentace vznikající vlivem stárnutí (lentigo senilis), UV záření (lentigo solaris) a hormonálních změn (melasma), užívání léků, mechanického poškození nebo po zánětlivých projevů (např. následky prodělaného akné či ošetření laserem).

Používáním bělících kosmetických přípravků máme jasně daný cíl. Zesvětlit tyto hyperpigmentace nebo je nejlépe úplně „vymazat“ z pleti, což není v dnešní době při správně nastavené, a především pravidelné péči o pleť zcela nemožné. Vždy ale musíme vzít v úvahu povahu, stav, a především stáří své hyperpigmentace.

OŠETŘENÍ PLETI S HYPERPIGMENTACÍ


Pomocí Čisticího mléka DR. BAUMANN je možné šetrným způsobem důkladně pokožku očistit a zároveň jí dodat pečující látky již ve fázi čištění. Pro zklidnění, hydrataci a úpravu pH povrchu pokožky na mírně kyselou hodnotu následně aplikujeme Pleťovou vodu dle typu pleti. Je možné sáhnout po bohatší Pleťové vodě Special DR. BAUMANN. Ta obsahuje vysoký podíl kyseliny hyaluronové (hyaluronát sodný) přirozeně přítomné v pokožce, která umí vázat velké množství vody a krásně pokožku vyhladit.

Péče vícevrstvými liposomy spočívá v optimalizaci obsahu vody v pokožce, posílení kožní bariéry a co je v tomto případě nejdůležitější, dopravení pro pokožku podstatných účinných látek do jejích hlubších vrstev. Vhodnou variantou při ošetření hyperpigmentací je Liposome Multi Active Vitamin E+C nebo varianta výhradně s látkami tělu vlastními Liposome Vitamin SkinIdent.