Tajemství omlazení pleti

Tajemství omlazení pleti

Tím tajemstvím jsou mikroskopické účinné látky známé pod pojmem liposomy, fascinující tělíska, která svým účinkem nelze ničím nahradit.

Podoba a složení liposomů 

Liposomy specifické pro kosmetiku DR.BAUMANN jsou vícevrstvé drobné kulovité útvary tvořené dvojvrstvami základních stavebných prvků - fosfolipidů. Fosfolipidy jsou součástí membrán kožních buněk a vyskytují se i v mezibuněčné hmotě vyplňující prostor mezi kožními buňkami. Jsou tedy látkou, kterou naše tělo pozná a nepotřebuje proti ní aktivovat obranné mechanismy projevující se jako alergické reakce nebo iritace.

Jak fungují

Liposomy jsou do sebe schopné "uzamknout" velké množství vody, potřebné vitaminy, které si pokožka neumí vyrobit sama, a další hydratační a tuk obsahující látky nutné pro její zdraví a krásu. Po nanesení na pleť dokáží proniknout do hlubokých vrstev pokožky, kam dopraví všechny zmíněné látky. Navyšují obsah vlhkosti pokožky o 100 % během pouhých 7 dní, snižují nadměrnou produkci mazu, posilují ochrannou funkci pokožky, aby byla odolná vůči mikrobům, virům a nečistotám, a aktivně předchází výskytu vrásek. Je to tedy spolehlivý způsob, jak o svou pleť pečovat doslova zevnitř i v prostředí domova.

Tajemství v konkrétních přípravcích

V přípravcích DR.BAUMANN se liposomy vyskytují ve speciálních liposomálních gelech pod názvem Liposome Multi Active s různými kombinacemi a obsahem látek jako je pupalkový a jojobový olej, vitamin E přírodního původu, vitamin A, vitamin C, ceramidy, hyaluronát sodný, urea a mnoho dalších. Pro každý typ pleti lze vybrat přípravek s přesně zacílenými potřebnými látkami. Unikátní svým složením jsou také dvě gelové bestsellerové masky, Pleťová maska s liposomy DR.BAUMANN a Maska s liposomy, vitaminy a ceramidy SKINIDENT. Pro intenzivní omlazení a regeneraci se masky nanášejí v tenké vrstvě k obvyklé večerní péči po dobu 7 dní. Poté stačí 1x týdně. Pleť získá svěží, vypnutý a výrazně čistší vzhled, bude působit mladistvě, zdravě a velmi atraktivně.

V průběhu ledna 2021 si můžete jejich účinek vyzkoušet na vlastní pleť s 20% slevou i vy.