Hydratace v zimě

Hydratace v zimě

Víme, jak se tomu vyhnout!

Odborníci se shodují v tom, že v chladnějším období, což je skoro šest měsíců v roce, je třeba sáhnout po kosmetice, která pleť dostatečně promastí, a tím ochrání před mrazem. Je třeba vzít v úvahu fakt, že naše pleť v zimě může trpět nedostatečnou péčí úplně stejně, jako kdyby nebyla ošetřována vůbec. Každá pleť má jiné potřeby a je třeba sledovat, v jaké je kondici. Díky neblahému působení mrazu je pleť velmi citlivá a náchylná k projevům atopických ekzémů. Ztrácí pružnost a na jejím povrchu se mohou objevit známky stárnutí. Za dlouhých zimních večerů si proto pravidelně dopřejte speciální péči v podobě pleťových masek.

Proč je dobré hydratovat pleť v zimě a mýty, provázející toto téma?

Správně zvolená zimní péče může naši pleť ochránit před působením mrazu. Je důležité zvolit takové produkty, které hloubkově hydratují a zároveň obsahují dostatečnou míru tuku. Ne vždy je tuk škodlivý. Naopak, je velmi prospěšný, protože vytváří na pokožce mikrofilm, který ji chrání před vnějšími vlivy a nepřízni počasí. Je dobré tedy sledovat poměr vody a tuku obsažený v pečujících produktech. Čím vyšší procento tuku krém nebo maska obsahuje, tím lépe.

Další perfektní pečující složkou jsou ceramidy. Společně s fosfolipidy jsou součástí prostoru mezi buňkami našeho těla a pokožky, a jsou pro pleť tak nepostradatelné. Když naneseme ceramidy na pleť, vytvoří na ní ochranný film, který zabraňuje ztrátě vody z pokožky. Bez tohoto ochranného filmu je pleť zranitelnější a snáze na ní vzniknou oděrky.

Voda v pleti v zimě zamrzá. Poplašná zpráva, nebo fakt?

Řada žen se kvůli obavám z poškození pleti vyhýbá v zimě hydratačním přípravkům. Vycházejí totiž z rozšířené domněnky, že v hydratované pokožce zamrzá voda, což způsobuje její narušení. Milé dámy, tomuto mýtu už vážně nevěřte! Hydratace je pro pokožku nesmírně důležitá po celý rok, protože má zásadní význam pro zdraví a vzhled naší pleti. 

Pokud venku panují teploty pod bodem mrazu, doporučuji pravidelně používat hydratační masku (ideálně jednou týdně) a pleťové krémyvyšším obsahem tuku než po zbytek roku. Kouzlo úspěchu kvalitní zimní pleťové péče spočívá totiž v hydrataci a promašťování zároveň. O konkrétních přípravcích pro Vaši pleť se vždy nejlépe poraďte s Vaší kosmetičkou. Chybu ale neuděláte, pokud v zimě sáhnete po Pleťové masce DR. BAUMANN, která je vhodná pro každý typ pleti. Bohatě a hloubkově hydratuje a obsahuje skvělé vitamíny (A, B5, C, E). Pokud chcete dopřát své pleti opravdu intenzivní hydrataci, použijte nadupanou Masku s liposomy, vitaminy a ceramidy SKINIDENT.

 

Pleťové masky DR. BAUMANN A SKINIDENT si vaše pleť zamiluje.  

  • díky liposomům hloubkově hydratují, dodávají vitaminy A, B5, C, E
  • mají výrazný anti-aging efekt, redukují vrásky
  • pleť je rozjasněná, jemná a vláčná na dotyk
  • navracejí rovnováhu citlivé a unavené pleti

Rukavice na ochranu pokožky před mrazem nestačí!

Jistě každý z nás zažil mrazem namáhanou bolavou pokožku na rukou, která v oblasti kloubů až skoro pálí…a zkuste si s touto bolavou pokožkou vytáhnout drobné z kapsy u těsných džínů😊. Pokud je to i pro vás v zimě nepříjemné a chcete svým rukám dopřát péči, určitě vyzkoušejte Masku na ruce DR. BAUMANN, která vaši pokožku na rukou nejen v oblasti kloubů vyživí a uleví od pnutí a trhlinek. Také nezapomínejte na kůžičku kolem nehtového lůžka, vyživí a posílí ji Olej na nehty DR. BAUMANN. Vaše ruce tak budou bez chyby.

Veškeré zmíněné masky a olej DR. BAUMANN a SKINIDENT můžete v lednu 2023 zakoupit s 20% slevou. K dostání jsou v certifikovaných kosmetických salonech DR. BAUMANN nebo na uzavřeném e-shopu po registraci v jednom z našich salonů: http://eshop.dr-baumann.cz/.

 

Milé dámy, neváhejte již ani chviličku a využijte naší akce. Váš DR. BAUMANN

Zpět na výpis článků

Získávejte ty nejlepší novinky na e-mail